Weboldalunk bizonyos területein sütiket („cookies”) alkalmazunk. A sütik lehetővé teszik a weboldal számára, hogy felismerje, amennyiben Ön korábban azt már meglátogatta. A sütik segítenek nekünk megérteni, hogy a weboldal melyik része a legnépszerűbb, mert látni engedik, hogy látogatóink mely oldalakra lépnek be és mennyi időt töltenek ott. Ennek tanulmányozásával a weboldalt jobban tudjuk igazítani az Ön igényeihez, és még változatosabb felhasználói élményt tudunk nyújtani Önnek azáltal, hogy a sütik egyebek mellett megjegyzik a beállításokat, így nem kell azokat újra bevinnie, ha egy új oldalra lép, emlékeznek az Ön által korábban bevitt adatokra (pl. irányítószám), ezért azokat nem kell újra begépelnie, elemzik a honlap használatát annak érdekében, hogy az így nyert információk felhasználásával végrehajtott fejlesztések eredményeként az a lehető legnagyobb mértékben az Ön elvárásai szerint működjön, könnyen megtalálja az Ön által keresett információt, és figyelemmel kísérik hirdetéseink hatékonyságát.

Az idei MASZSZ-SZEF közös majális tervezett programja:
Helyszín: Emlékkő
10:00: Koszorúzás és beszédek a május 1-jei emlékkőnél. Ezt követően vonulás a Napozórétre
A SZEF részéről beszédet mond Csóti Csaba, elnök
Helyszín: Napozórét (a Vajdahunyad sétány és a Paál László út kereszteződésétől kezdődően)
11:00: Kerekasztal-beszélgetés – Lakhatás és a fiatalok helyzete
A SZEF részéről a beszélgetésben részt vesz Tóth Tünde
12:30: Kerekasztal-beszélgetés – Infláció és megélhetési válság
A SZEF részéről a beszélgetésben részt vesz Papp Katalin a SZEF Nyugdíjas Tagozatának elnöke
13:00: Kocsmakvíz a SZEF sátorban Gosztonyi Gábor SZEF alelnök vezetésével
14:00: Kerekasztal-beszélgetés – Zöld átmenet a gazdaságban

Dr. Navracsics Tibor Úr
Közigazgatási és Területfejlesztési Miniszter
Budapest
Tisztelt Miniszter Úr!
2025. február 5-én kelt levelünkben arról tájékoztattuk Miniszter Urat, hogy az államigazgatás országos-, illetve területi, helyi szerveinél, továbbá az önkormányzatok hivatalaiban dolgozók elkeserítő javadalmazási helyzetének javítása érdekében – a vonatkozó törvényekben szabályozott érdekegyeztető fórumon - azonnali bértárgyalásokat kezdeményezünk.
A Közszolgálati Érdekegyeztető Fórum (KÉF) Munkavállalói Oldala 2025. február 3-án – a KÉF Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló Megállapodás V./1. pontjában foglaltakra hivatkozással – napirendi javaslat megjelölésével, írásban kérte a KÉF 2025/I. negyedévi plenáris ülésének (2025.03.14-ig történő) összehívását.
Kértük Miniszter Urat – úgy, mint a közigazgatási minőségpolitikáért és személyzetpolitikáért, valamint a helyi önkormányzatokért felelős kormánytagot, egyben a közszolgálati életpálya kidolgozásáért felelős miniszterrel e faladataiban együttműködő miniszterként –, segítse elő, hogy a közigazgatási munkavállalókat érintő közös ügyek megoldása érdekében a Kormány, mint munkáltató, és a munkavállalói érdekképviseletek között az érdemi párbeszéd folyamatos, és hatékony legyen.
Sajnálattal kell megállapítanunk, levelünkre választ Öntől nem kaptunk, a KÉF plenáris ülését a mai napig nem hívták össze. KÉF ülés utoljára 2024. március 22-én volt.
Az OKÉT 2025. január 21-ei ülésén a közigazgatási bérhelyzetről történő tárgyalási kezdeményezést a Kormányzati Oldal elutasította.
Álláspontunk szerint ez a helyzet érthetetlen, a tárgyalások mellőzése tarthatatlan!
Tisztelt Miniszter Úr!
A közigazgatás szakmai értékeiért, az ott dolgozó kormánytisztviselők, köztisztviselők élet-, és munkakörülményeiért érzett felelősségünkre hivatkozással kötelességünknek tekintjük közölni Önnel, hogy - a közigazgatás országos-, és területi-, és helyi szerveinél egyaránt - a munkahelyeken rendkívül feszült a hangulat! A dolgozók elfogadhatatlannak tartják, hogy az elmúlt évben nem volt bérfejlesztés, és nincs információ arról, hogy ebben az évben mi várható!
Az ország valamennyi vármegyéjéből, és országos közigazgatási szervektől érkeztek olyan információk, amely szerint a közigazgatásban dolgozók az érdekérvényesítés bármely törvényes eszközét vállalják „a megalázóan alacsony” bérezésük növelése érdekében. Egyes munkahelyeken – a vonatkozó szabályok szerinti kötelező bértárgyalások megindítása érdekében – a munkavállalói érdekképviseletek helyi szervezetei elkezdték a munkabeszüntetés lehetőségének vizsgálatát.
Nyomatékosan kérjük Miniszter Urat, hogy - a súlyos helyzet miatt - biztosítson lehetőséget azonnali tárgyalásokra, szíveskedjen fogadni e levelet aláíró szakszervezetek vezetőit!
Budapest, 2025.03.04.
Dr. Agg Géza s.k.
Elnök
KSZSZ
Dr. Bárdos Judit s.k.
Elnök
BRDSZ
Boros Péterné s.k.
Elnök
MKKSZ
Dr. Taskovics István s.k.
Elnök
TBDSZ
A Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége Alapító okiratában foglaltak értelmében a szövetség képviseli a közszolgálati dolgozók érdekeit. A bírák, az egészségügyi dolgozók és a kormánytisztviselők a közszolgálat meghatározó képviselői, így erkölcsi kötelességünk az általuk megfogalmazott követelések támogatása.
A Nemzetközi Munkaügyi Szervezet alapelve, hogy a munka világában felmerülő vitás kérdéseket a munkaadók és a munkavállalók képviselői a kormánnyal közösen vitatják meg, törekedve a megegyezésre. Ennél fogva a bírákat is megilleti a véleménynyilvánítás szabadsága, a kollektív képviselet joga. A független, befolyásmentes ítélkezéshez a bírák és bírósági dolgozók megfelelő jövedelme jelenti a garanciát.
Az orvosok kezdeményezését dicséretesnek tartjuk, miután az egész társadalmat megszólítják annak érdekében, hogy az egészségügy valóban prioritás legyen Magyarországon. Nemzetközi összehasonlításban a magyar egészségügyi ágazat elfogadhatatlan mértékben alulfinanszírozott. Az egészségügyi dolgozók áldozatvállalásának, szakmai elkötelezettségének köszönhetjük, hogy még ilyen szinten működnek az egészségügyi szolgáltatások. Szerintünk is a magyar egészségügy többet érdemel!
Budapest, 2025. február 19.
a KSZSZ Elnöksége
-Hírek a munka világából
A KDMU kormányzati egyeztetést sürget
A korkedvezményes nyugdíjazásról, a Munka törvénykönyvének felülvizsgálatáról, a közlekedési dolgozók erősebb védelméről, valamint a sztrájkjog szabályozásáról tárgyalna az illetékes döntéshozókkal a Közlekedési Dolgozók Magyarországi Uniója. A KDMU a közlekedési ágazat munkavállalóit és a magyar közlekedés jövőjét alapvetően érintő problémák napirendre vételét a miniszterelnöknek írt levélben kezdeményezte – olvasható a szövetség sajtóközleményében.
A székesfehérvári és pécsi telephelyeken termelő dél-koreai Hanon Systems Kft-nél működő Vasas Szakszervezet tagsága és a hozzájuk csatlakozott dolgozók döntése alapján a pécsi telephelyen hatalmas részvétellel végrehajtott figyelmeztető sztrájk után a székesfehérvári kollégák is sztrájkba lépnek.
A GINOP Plusz 3.2.3 projekt keretében szakmai tematikus rendezvényt tartott a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete Kecskeméten, a Mercedes gyár tisztségviselőinek részvételével.
Megfogalmazta közös igényét az Európai Unió 2028–2034-es többéves pénzügyi keretére az öt hazai szakszervezeti szövetség. Követelésüket levélben közölték az uniós egyeztetésben érintett miniszterekkel, Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszterrel, Kármán András pénzügyminiszterrel, valamint Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszterrel is.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ), a Liga Szakszervezetek, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF), Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT), valamint a Munkástanácsok egységes álláspontját tükröző levele:
Már idén nyáron egy új érdekegyeztető rendszert vezethet be a kormány, a pedagógusok teljesítményértékelése pedig a jelenlegi formájában megszűnik. A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke a Népszavának adott interjújában azt mondta: kevesebb konfliktussal jár, ha a kormány partnerként tekint a pedagógusokra.
A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.
További információk