Weboldalunk bizonyos területein sütiket („cookies”) alkalmazunk. A sütik lehetővé teszik a weboldal számára, hogy felismerje, amennyiben Ön korábban azt már meglátogatta. A sütik segítenek nekünk megérteni, hogy a weboldal melyik része a legnépszerűbb, mert látni engedik, hogy látogatóink mely oldalakra lépnek be és mennyi időt töltenek ott. Ennek tanulmányozásával a weboldalt jobban tudjuk igazítani az Ön igényeihez, és még változatosabb felhasználói élményt tudunk nyújtani Önnek azáltal, hogy a sütik egyebek mellett megjegyzik a beállításokat, így nem kell azokat újra bevinnie, ha egy új oldalra lép, emlékeznek az Ön által korábban bevitt adatokra (pl. irányítószám), ezért azokat nem kell újra begépelnie, elemzik a honlap használatát annak érdekében, hogy az így nyert információk felhasználásával végrehajtott fejlesztések eredményeként az a lehető legnagyobb mértékben az Ön elvárásai szerint működjön, könnyen megtalálja az Ön által keresett információt, és figyelemmel kísérik hirdetéseink hatékonyságát.
BESZÁMOLÓ a
„A jó szociális párbeszéd feltételei a közszolgálatban”
című EUROFEDOP Szemináriumról
2015. szeptember 24 - 26.
Ljubljana, Szlovénia

Bővebben: A jó szociális párbeszéd feltételei a közszolgálatban
Millerné Tarr Dóra 1951-ben született Budapesten.
1975-ben végzett a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem vállalati gazdaságszervező szakán, 1985-ben számítástechnikai szakközgazdász diplomát szerzett..
Tanulmányai után több intézményben többfajta munkát végzett. 1975 és 1979 között részt vett a PIÉRT és a TRIÁL nagykereskedelmi vállalatok számítógépes nyilvántartási rendszerének szervezésében, 1979 és 1983 között a SZÜV-nél, majd utána 1991-ig az Állami Népesség-nyilvántartó Hivatalnál csoportvezetőként, osztályvezetőként a személyzeti és munkaügyi alrendszer szervezésével, minőségszervezéssel foglalkozott. 1991 és 1997 között a BM Adatfeldolgozó Hivatalban ügyfélszolgálati tevékenység folytatott, kiállításokat, konferenciákat, országos értekezleteket szervezett; részt vett a pénzügyi-számviteli terület számítógépes hálózatának megtervezésében.
1997-től Központi Statisztikai Hivatal Módszertani és Koordinációs és Tájékoztatási Főosztályán dolgozott. Feladatai közé tartozott többek között ügyfélszolgálati tevékenység; összefoglaló jellegű statisztikai kiadványok összeállításának koordinálása; projekt tagként szervező munka.
Millerné Tarr Dóra 1975 óta vett részt a szakszervezeti mozgalomban, ennek során különböző feladatokat látott el (pl. üdülési felelős, bizottsági tag, alapszervezeti titkár).
A KSH-ban a helyi szakszervezetbe történő belépését követően pár évvel a Tájékoztatási Főosztály szakszervezeti főbizalmija lett. 2006-ban választották meg a KSH Szakszervezetének titkárává, majd 2010 januárjában újraválasztották és nyugdíjba vonulásáig látta el ezt a tisztséget.
2011 és 2015 között a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma Pénzügyi Ellenőrző Bizottságának tagja volt.
2013-ban, a Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége VIII. Kongresszusán a szervezet alelnökévé választották.
Jó problémamegoldó, kommunikációs és kapcsolatteremtő képességének nagy hasznát vette a szakszervezeti munka során.
Nyitottsága, pozitív életszemlélete, humora, kedvessége hiányozni fog mindenkinek.
Millerné Tarr Dórát a Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma saját halottjának tekinti.
Temetésére 2015. október 8-án, csütörtökön 11.15-kor kerül sor a Rákospalotai temetőben (Budapest XV. ker., Szentmihályi út 111.)
Emlékét szívünkben megőrizzük!
|
Szomorúan tudatjuk, hogy Millerné Tarr Dóra,
|
Jogerősen a Szociális Ágazati Sztrájkbizottságnak adott igazat a Fővárosi Törvényszék a még elégséges szolgáltatásokról az állammal folytatott vitában, így a terület dolgozói készülhetnek az őszi munkabeszüntetésre. A sztrájkbizottság tagjai hosszú hónapok hiábavaló tárgyalásai után, májusban fordultak bírósághoz, mert arról sem sikerült megállapodniuk a kormány nevében fellépő Emberi Erőforrások Minisztériumával (Emmi), hogy sztrájk idején milyen feladatokat kell mindenképpen ellátni ahhoz, hogy ne csorbuljanak az ellátottak jogai. A tárca jogászai szerint csak néhány adminisztratív munkát lehetne elhagyni, de minden egyebet maradéktalanul el kellene végezni sztrájk idején is.

Az Őszintén az Egészségügyről Akciószövetség demonstrációjának résztvevői a belvárosi József nádor téren július 1-én. Fotó: Tóth Gergő
Az ENSZ Nemzetközi Munkaügyi Szervezete (ILO) 2015. június 1. és 13. között rendezte meg 104. konferenciáját a szervezet székhelyén, Genfben, az ENSZ Nemzetek Palotájában.
-Hírek a munka világából
A KDMU kormányzati egyeztetést sürget
A korkedvezményes nyugdíjazásról, a Munka törvénykönyvének felülvizsgálatáról, a közlekedési dolgozók erősebb védelméről, valamint a sztrájkjog szabályozásáról tárgyalna az illetékes döntéshozókkal a Közlekedési Dolgozók Magyarországi Uniója. A KDMU a közlekedési ágazat munkavállalóit és a magyar közlekedés jövőjét alapvetően érintő problémák napirendre vételét a miniszterelnöknek írt levélben kezdeményezte – olvasható a szövetség sajtóközleményében.
A székesfehérvári és pécsi telephelyeken termelő dél-koreai Hanon Systems Kft-nél működő Vasas Szakszervezet tagsága és a hozzájuk csatlakozott dolgozók döntése alapján a pécsi telephelyen hatalmas részvétellel végrehajtott figyelmeztető sztrájk után a székesfehérvári kollégák is sztrájkba lépnek.
A GINOP Plusz 3.2.3 projekt keretében szakmai tematikus rendezvényt tartott a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete Kecskeméten, a Mercedes gyár tisztségviselőinek részvételével.
Megfogalmazta közös igényét az Európai Unió 2028–2034-es többéves pénzügyi keretére az öt hazai szakszervezeti szövetség. Követelésüket levélben közölték az uniós egyeztetésben érintett miniszterekkel, Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszterrel, Kármán András pénzügyminiszterrel, valamint Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszterrel is.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ), a Liga Szakszervezetek, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF), Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT), valamint a Munkástanácsok egységes álláspontját tükröző levele:
Már idén nyáron egy új érdekegyeztető rendszert vezethet be a kormány, a pedagógusok teljesítményértékelése pedig a jelenlegi formájában megszűnik. A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke a Népszavának adott interjújában azt mondta: kevesebb konfliktussal jár, ha a kormány partnerként tekint a pedagógusokra.
A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.
További információk