Weboldalunk bizonyos területein sütiket („cookies”) alkalmazunk. A sütik lehetővé teszik a weboldal számára, hogy felismerje, amennyiben Ön korábban azt már meglátogatta. A sütik segítenek nekünk megérteni, hogy a weboldal melyik része a legnépszerűbb, mert látni engedik, hogy látogatóink mely oldalakra lépnek be és mennyi időt töltenek ott. Ennek tanulmányozásával a weboldalt jobban tudjuk igazítani az Ön igényeihez, és még változatosabb felhasználói élményt tudunk nyújtani Önnek azáltal, hogy a sütik egyebek mellett megjegyzik a beállításokat, így nem kell azokat újra bevinnie, ha egy új oldalra lép, emlékeznek az Ön által korábban bevitt adatokra (pl. irányítószám), ezért azokat nem kell újra begépelnie, elemzik a honlap használatát annak érdekében, hogy az így nyert információk felhasználásával végrehajtott fejlesztések eredményeként az a lehető legnagyobb mértékben az Ön elvárásai szerint működjön, könnyen megtalálja az Ön által keresett információt, és figyelemmel kísérik hirdetéseink hatékonyságát.
Tovább romlott az érdekegyeztetés eddig sem hatékony lehetősége. A szétszabdalt érdekképviseleti helyzetben a SZEF helyt áll. Számot vet a helyzetével, az eredményeivel és a lehetőségeivel a XII. kongresszusán. A rendezvény nyilatkozatot fogadott el.
LÁZÁR JÁNOS MINISZTER ÚRHOZ
A JOGSZABÁLYOKBAN ELŐÍRT
ÉRDEKEGYEZTETÉSI FÓRUM MŰKÖDTETÉSÉRE,
A KÖZSZOLGÁLATI ÉRDEKEGYEZTETŐ FÓRUM (KÉF) ÖSSZEHÍVÁSÁRA
Az elmúlt hetekben sok olyan hír látott napvilágot a közszféra jövőjével és a közigazgatás átszervezésével kapcsolatban, amely arra késztette a szakszervezeteket, hogy egyértelműen és hangosan hallassák hangjukat tagjaik érdekében.

2016. február 11-én, csütörtökön Nyílt téri sajtótájékoztatót tartottak az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanács (OKÉT) Munkavállalói oldalának tagjai a Nemzetgazdasági Minisztérium József nádor téri épülete előtt.
Az eseményen jelen volt valamennyi szakszervezeti konföderáció képviselője, valamint ágazati szakszervezeti vezetők és a sajtó munkatársai is.
A 73 költségvetési intézmény megszüntetéséről, minisztériumba való beolvasztásáról az érintett mintegy 50 ezer munkavállaló és az érdekképviseletek nem kaptak semmi tájékoztatást. A kormányzati PR részeként sajtótájékoztatókon esett szó a bürokrácia csökkentés és az olcsóbb állam ideáját célul kitűző kormányzati tervekről.
A kormány csak a vállalkozók és a „külvilág felé” beszél, semmibe veszi a közvetlenül érdekelt közszolgákat. A közszolgálati tisztviselőkről szóló törvény alapján Közszolgálati Érdekegyeztető Fórum működik, ahol a kormány előterjesztésében konzultálni kellett volna a tervekről.
Az első rém/hírek kiszivárogtatása után, 2016. január 22-én kezdeményeztük e fórum azonnali összehívását. Erre a levélre eddig még csak válasz sem érkezett. Az Európai Unió Központi Közigazgatás Ágazati Párbeszéd Bizottságának Megállapodása is egyértelműen fogalmaz: „A szociális párbeszéd az európai szociális modell egyik alapja. Az információt olyan időben, módon és tartalommal kell szolgáltatni, hogy a munkavállalói érdekképviselet képes legyen részletesen elemezni a javasolt intézkedések lehetséges hatásait…A konzultáció kiterjed a munkaszervezet és a szolgáltatások megváltoztatására vonatkozó döntések foglalkoztatást érintő következményeire, amikor munkahelyek vannak veszélyben.”
A központi közigazgatásban dolgozók az Európai Unió polgárainak tekintik magukat. És a magyar kormány? Reméljük, hogy nem kell újra az EU-hoz fordulnunk.
Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége
MTI közlemény, 2016. február 11. 9:24
"Könnyű törvényeket hozni, nehéz irántuk szimpátiát gerjeszteni" írta Széchenyi másfél évszázada a ma is helytálló bölcsességet. A rossz törvények, döntések iránt nem csupán szimpátiát nem lehet kelteni, de végrehajtásuk - sokszor még megértésük - is lehetetlen. A jó kormányzás magas fokú művészet és tudomány, erős erkölcsi töltettel. A bürokrácia-csökkentés bármikor és bárhol előhúzható, a nép és a munkaadók éljeneznek. Így van ez a kormány 73 költségvetési intézményre kiterjedő ötletével is. Az állam feladatainak racionális, szakmai alapú újragondolásával, az eredményesség, a hatékonyság, az átláthatóság és az elszámoltathatóság követelményeinek együttes érvényesítésével ma is lehet/ne jó döntéseket hozni. Hirtelen nekibuzdulásból, indulati alapon, az érdekelt felek nagyobbik részének kirekesztésével bölcs döntés biztosan nem hozható. A legjobb orvos is számít a beteg együttműködésére a gyógyulás érdekében. A lakosság széles körét ellátó nagy intézmények, vagy évszázados múlttal és nemzetközileg elismert tekintéllyel bíró intézmények megszüntetésének, vagy minisztériumba való beolvasztásának már a felvetése is elítélendő. Néhány "mamut minisztérium" már ma is működésképtelen. Ugyanakkor az elmúlt évtizedekben a kormányok létrehoztak olyan szervezeteket, amelyek ma már nem feltétlenül szükségesek. Az érintett intézmények vezetői, munkatársai és érdekképviseleteik számos ötlettel rendelkeznek. Súlyos bűnt követ el az, aki nem kéri ki a véleményüket!
Kiadó: Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége
MTI közlemény, 2016. február 4., csütörtök 12:32
A közszolgálati tisztviselők életpálya modelljének kidolgozásáért felelős miniszter 2014. július 10-én kereste meg az érdekelt szakszervezeteket: "A közszolgálati életpálya-modell kidolgozását jelentőségének megfelelően, a lehető legszélesebb körű egyeztetéseket követően, valamennyi érintett szerv bevonásával tervezzük megvalósítani. Ennek első lépéseként kérem, hogy egy átfogó koncepció kidolgozásához szakszervezete álláspontját, javaslatait a Belügyminisztérium kapcsolattartója részére 2014. augusztus 1-ig megküldeni szíveskedjen." Az elmúlt másfél évben számos javaslatot küldtünk a kormányzat illetékeseinek a jelenlegi törvény finomítására, vagy egy új törvény kidolgozásához. A KÉF ülésén is többször napirenden volt az új életpálya. Másfél évig hitegettek bennünket. Másfél évig tartottuk a lelket a mintegy 100 ezer munkavállalóban, hogy hamarosan vége lesz a 7 szűk esztendőnek és jön végre a béremelés. Helyette 2015. december 23-án a kormány hatályon kívül helyezte még az életpálya kidolgozására szóló saját, egy évvel korábbi határozatát is. Másfél év és több ezer munkaóra került a szemétdombra. A kormány átejtette saját, legközvetlenebb munkavállalóit. A közszolgálati tisztviselőkre több mint 15 többletkövetelmény vonatkozik, a középfokúak reálkeresete 30-40 %-kal csökkent 2008 óta. A január 21-ei bejelentés óta tízezrek rettegnek a kirúgástól. A munkanélküliségbe vezető utat nem életpályának hívják. Hitegetés helyett béremelést!
Kiadó: Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége
MTI közlemény, megjelent: 2016. február 1., hétfő 10:17
-Hírek a munka világából
A KDMU kormányzati egyeztetést sürget
A korkedvezményes nyugdíjazásról, a Munka törvénykönyvének felülvizsgálatáról, a közlekedési dolgozók erősebb védelméről, valamint a sztrájkjog szabályozásáról tárgyalna az illetékes döntéshozókkal a Közlekedési Dolgozók Magyarországi Uniója. A KDMU a közlekedési ágazat munkavállalóit és a magyar közlekedés jövőjét alapvetően érintő problémák napirendre vételét a miniszterelnöknek írt levélben kezdeményezte – olvasható a szövetség sajtóközleményében.
A székesfehérvári és pécsi telephelyeken termelő dél-koreai Hanon Systems Kft-nél működő Vasas Szakszervezet tagsága és a hozzájuk csatlakozott dolgozók döntése alapján a pécsi telephelyen hatalmas részvétellel végrehajtott figyelmeztető sztrájk után a székesfehérvári kollégák is sztrájkba lépnek.
A GINOP Plusz 3.2.3 projekt keretében szakmai tematikus rendezvényt tartott a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete Kecskeméten, a Mercedes gyár tisztségviselőinek részvételével.
Megfogalmazta közös igényét az Európai Unió 2028–2034-es többéves pénzügyi keretére az öt hazai szakszervezeti szövetség. Követelésüket levélben közölték az uniós egyeztetésben érintett miniszterekkel, Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszterrel, Kármán András pénzügyminiszterrel, valamint Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszterrel is.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ), a Liga Szakszervezetek, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF), Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT), valamint a Munkástanácsok egységes álláspontját tükröző levele:
Már idén nyáron egy új érdekegyeztető rendszert vezethet be a kormány, a pedagógusok teljesítményértékelése pedig a jelenlegi formájában megszűnik. A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke a Népszavának adott interjújában azt mondta: kevesebb konfliktussal jár, ha a kormány partnerként tekint a pedagógusokra.
A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.
További információk