Weboldalunk bizonyos területein sütiket („cookies”) alkalmazunk. A sütik lehetővé teszik a weboldal számára, hogy felismerje, amennyiben Ön korábban azt már meglátogatta. A sütik segítenek nekünk megérteni, hogy a weboldal melyik része a legnépszerűbb, mert látni engedik, hogy látogatóink mely oldalakra lépnek be és mennyi időt töltenek ott. Ennek tanulmányozásával a weboldalt jobban tudjuk igazítani az Ön igényeihez, és még változatosabb felhasználói élményt tudunk nyújtani Önnek azáltal, hogy a sütik egyebek mellett megjegyzik a beállításokat, így nem kell azokat újra bevinnie, ha egy új oldalra lép, emlékeznek az Ön által korábban bevitt adatokra (pl. irányítószám), ezért azokat nem kell újra begépelnie, elemzik a honlap használatát annak érdekében, hogy az így nyert információk felhasználásával végrehajtott fejlesztések eredményeként az a lehető legnagyobb mértékben az Ön elvárásai szerint működjön, könnyen megtalálja az Ön által keresett információt, és figyelemmel kísérik hirdetéseink hatékonyságát.


2025. szeptember 26-án a Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége megalakulásának 35 éves évfordulóját ünnepelte, majd ezután megtartotta programalkotó és tisztújító, XVIII. Kongresszusát a Benczúr Hotelben.
Az ünnepségen részt vettek a KSZSZ korábbi vezetői, partnerei, Szövetségi Tanácsának tagjai, az EUROFEDOP főtitkára, a SZEF elnöke és a kongresszusi küldöttek, mintegy 40-en.
Dr. Agg Géza, a KSZSZ elnöke köszöntötte a megjelenteket, név szerint is: Bert Van Caelenberg-et, az EUROFEDOP főtitkárát, Dr. Herczog Lászlót, korábbi foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi minisztert, Csóti Csabát, a SZEF elnökét, Michalkó Pétert, a KSZSZ tiszteletbeli elnökét, Várnai Ferencet, a KSZSZ korábbi főtitkárát, Dr. Bicskey Ildikót, a KSZSZ korábbi alelnökét, az ÜDOSZ elnökét és Dr. Kovács Gézát, az MKDSZ korábbi elnökét. Köszönetet mondott a szövetség alapítóinak, egykori és mai vezetőinek, valamint minden szakszervezeti tagnak, hogy vállalták a közös fellépést érdekeik megvédése érdekében. Köszönetet mondott továbbá azoknak a bátor kollégáknak, akik ma is vállalják a szakszervezeti tagságot. Külön köszönet jár azoknak, akik szakszervezeti tisztséget is vállalnak.
Az összegyűlteket levélben köszöntötte a szervezet Örökös Tiszteletbeli Elnöke, Dr. Szabó Endre is.
A kulturális műsor után elismerések átadására került sor.
A Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége (KSZSZ) Elnöksége Bert Van Caelenberg-nek, az EUROFEDOP főtitkárának a Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége és a közép-kelet európai országok közszolgálati szakszervezetei érdekében hosszú időn át kifejtett, irányt mutató, együttműködő és párbeszédre törekvő, áldozatos és fáradhatatlan munkájáért Bibó István Emlékérmet adományozott.
-Hírek a munka világából
A KDMU kormányzati egyeztetést sürget
A korkedvezményes nyugdíjazásról, a Munka törvénykönyvének felülvizsgálatáról, a közlekedési dolgozók erősebb védelméről, valamint a sztrájkjog szabályozásáról tárgyalna az illetékes döntéshozókkal a Közlekedési Dolgozók Magyarországi Uniója. A KDMU a közlekedési ágazat munkavállalóit és a magyar közlekedés jövőjét alapvetően érintő problémák napirendre vételét a miniszterelnöknek írt levélben kezdeményezte – olvasható a szövetség sajtóközleményében.
A székesfehérvári és pécsi telephelyeken termelő dél-koreai Hanon Systems Kft-nél működő Vasas Szakszervezet tagsága és a hozzájuk csatlakozott dolgozók döntése alapján a pécsi telephelyen hatalmas részvétellel végrehajtott figyelmeztető sztrájk után a székesfehérvári kollégák is sztrájkba lépnek.
A GINOP Plusz 3.2.3 projekt keretében szakmai tematikus rendezvényt tartott a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete Kecskeméten, a Mercedes gyár tisztségviselőinek részvételével.
Megfogalmazta közös igényét az Európai Unió 2028–2034-es többéves pénzügyi keretére az öt hazai szakszervezeti szövetség. Követelésüket levélben közölték az uniós egyeztetésben érintett miniszterekkel, Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszterrel, Kármán András pénzügyminiszterrel, valamint Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszterrel is.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ), a Liga Szakszervezetek, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF), Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT), valamint a Munkástanácsok egységes álláspontját tükröző levele:
Már idén nyáron egy új érdekegyeztető rendszert vezethet be a kormány, a pedagógusok teljesítményértékelése pedig a jelenlegi formájában megszűnik. A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke a Népszavának adott interjújában azt mondta: kevesebb konfliktussal jár, ha a kormány partnerként tekint a pedagógusokra.
A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.
További információk